Sennie, "jesiennie"… ;)

    Po kliku upalnych dniach, którymi obdarowała nas łaskawie aura w zeszłym tygodniu, dziś możemy się „cieszyć” temperaturą iście „jesienną”… Tak, tak: dziś termometry w Chalon wskazują 12 stopni Celsjusza :( Pogoda nie napawa optymizmem ani nie sprawia, że chce się robić cokolwiek konstruktywnego. No, ale nie będę się tu może rozpisywać o negatywach tylko napiszę o czymś bardziej przyjemnym :)
W najbliższą sobotę, tak jak w Polsce, również i we Francji, odbędzie się Noc Muzeów. Bardzo ucieszył mnie ten fakt, gdyż będę miała w końcu okazję do pobuszowania po kilku interesujących miejscach w naszym mieście. 
Oprócz obowiązkowego Muzeum Nicephora Niepca, wynalazcy fotografii, który urodził się w Chalon sur Saone, na pewno odwiedzę również Muzeum Vivant Denon, w którym mam nadzieję trafić na jakieś ciekawostki archeologiczne. Niestety poza tymi dwoma miejscami, oferta Nocy Muzeów w Chalon jest dość ograniczona… Może uda nam się pojechać również do innych pobliskich miejscowości by poszukać czegoś interesującego, lub odwiedzić któryś z pobliskich burgundzkich zamków. W każdym bądź razie, postaram się zdać relację z buszowania po muzeach i galeriach w następnym tygodniu.
Jeszcze przed początkiem weekendu czeka nas wyprawa do Lyonu, w celu odwiedzenia polskiego konsulatu. To będzie moje pierwsze zetknięcie z „polskością” w tak szerokim wymiarze na francuskiej ziemi ;) Mam nadzieję, że wizyta przebiegnie bezproblemowo i bezboleśnie i że w miarę szybko uda nam się załatwić potrzebne sprawy. Poza tym planujemy spędzić w Lyonie cały dzień, więc na pewno zrobię kilka fotek, jeżeli tylko pogoda będzie na tyle łaskawa ;) Może również uda nam się odwiedzić jakąś galerię lub muzeum? Bardzo bym chciała :)
Miłego dnia :)
Reklamy

6 myśli nt. „Sennie, "jesiennie"… ;)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s