Kilka kadrów z Podlasia

    Jak już pisałam w poprzednim poście, w grudniu udało mi się spędzić trzy wspaniałe tygodnie w Polsce. Licząc na śnieg i białe święta trochę się zawiodłam, ale za to pogoda pozwoliła na zwiedzanie okolicy mojego rodzinnego Białegostoku, czyli stolicy województwa Podlaskiego. 
Jeżeli jeszcze nigdy nie mieliście okazji wybrać się w ten rejon Polski, to mam nadzieję, że poniższe zdjęcia może w jakiś sposób Was zachęcą :)
Podlasie, to bardzo zielony, trochę dziki jeżeli chodzi o przyrodę region naszego pięknego kraju (nazywany przez wielu „zielonymi płucami Polski”). Znajdziecie tu Puszczę Białowieską, Knyszyńską i Wigierski Park Narodowy z pięknymi jeziorami. To kraina, gdzie styka się wiele kultur i religii, jak również narodowości. Oprócz katolickich kościołów, krajobraz Podlasia obfituje w liczne cerkwie prawosławne, stare meczety i synagogi. W moim rodzinnym regionie mieszka najliczniejsza w Polsce grupa Tatarów, ale spotkać tu można również osoby pochodzenia białoruskiego, ukraińskiego czy litewskiego. 
Jako ciekawostkę mogę Wam zdradzić, że właśnie w Białymstoku urodził się Ludwik Zamenhof, czyli twórca języka esperanto – stworzonego na potrzeby wielonarodowościowego Podlasia. 
W okolice Białegostoku przyjeżdża dość sporo turystów, szczególnie z Warszawy, którzy szukają wytchnienia od zgiełku wielkiego miasta choćby podczas jednego z polskich, długich weekendów. 
Jeżeli lubicie ciszę, spokój, dziką przyrodę, a przy okazji regionalną kuchnię, która obfituje w takie przysmaki jak babka ziemniaczana, kartacze, kindziuk podlaski, sękacz czy sery korycińskie, to serdecznie zapraszam do odwiedzenia tego malowniczego zakątka Polski.
Miłego popołudnia!
Zamek w Tykocinie

Rynek w Tykocinie

Zabytkowe domy na tykocińskim rynku

Budynek Urzędu Miasta w Tykocinie

Synagoga w Tykocinie

Kiermusy

Kiermusy

Okolice Kiermus

Zamek Jantarowy Kasztel

Reklamy

4 myśli nt. „Kilka kadrów z Podlasia

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s