Château du Clos de Vougeot

Słoneczne wakacje rozpoczęliśmy pierwszą z kilku wizyt gości, które nas jeszcze czekają. Upały dawały się mocno we znaki, ale zmotywowani słońcem i urokliwym klimatem Burgundii, postanowiliśmy nie tracić czasu i wyruszyć na małe zwiedzanie okolic Dijon.

Naszą wycieczkę rozpoczęliśmy turystycznym szlakiem winnym ciągnącym się przez 60 kilometrów od Dijon do miejscowości Santenay. Po drodze zatrzymaliśmy się na obiad w urokliwym miasteczku Nuits-Saint-Georges, słynącym ze świetnego wina, a wracając do domu zahaczyliśmy o średniowieczny zamek Clos de Vougeot. Budowla powstała w XII wieku i służyła jako opactwo dla mnichów zajmujących się wyrobem regionalnych win. Zamek na przestrzeni wieków został rozbudowany i przechodził w różne ręce. Dziś Château du Clos de Vougeot jest jednym z miejsc bardzo silnie promujących kulturę i sztukę produkcji burgundzkich win oraz regionalnej gastronomii. Od 1945 roku zamek jest siedzibą Bractwa Rycerzy Tastevin, którzy dbają o jego renowację i promocję.

W zamku można urządzić wiele uroczystości, zarówno prywatnych, jak i biznesowych. Na stronie Château du Clos de Vougeot (dostępna zakładka również w języku angielskim) możemy zaplanować naszą wizytę, zapoznać się z ofertą zamku i po prostu się do niego wybrać :)

Nie zrobiłam zbyt wielu zdjęć, ale załączam kilka fotek tego wspaniałego miejsca. Zainteresowanych odsyłam na stronę zamku, który naprawdę warto zobaczyć :)

W przyszłym tygodniu przyjeżdża do nas moja przyjaciółka, która spędzi u nas tydzień. Okazji i motywacji do zwiedzania Dijon oraz okolic na pewno zatem nie zabraknie. Co za tym idzie? Będą zdjęcia i nowe posty :)

Miłego dnia!

DSC_0100 DSC_0101 DSC_0102 DSC_0104 DSC_0105 DSC_0106

Reklamy

2 myśli nt. „Château du Clos de Vougeot

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s